Offering you a complete choice of products which include commercial air conditioner, daikin ducted air conditioner, bluestar duct ac, hitachi duct ac, duct ac and mitsubishi duct ac.
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Material | Copper |
| Inverter Technology | Yes |
| Star Rating | 3 Star |
| Capacity | 1 Ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Star Rating | 3 Star |
| Inverter Technology | Yes |
| Brand | Daikin |
| Capacity | 1 Ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | GI Sheet |
| Usage/Application | Commercial Building |
| Wired Controller | Yes |
| Airflow, CFM | 200 CFM |
₹ 16000 / Tonne Get Latest Price
| Star Rating | 5 Star |
| Tonnage | 2 Ton |
| Brand | Blue Star |
| Inverter Technology | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Tonne
₹ 16500 / Tonne Get Latest Price
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | Non Inverter |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 24000 Btu/hr |
| Airflow | 800 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Mounting Type | Roof Top |
| Application Area | Office, Hotel, Restaurant, Showroom, Warehouse |
| Indoor Sound Level | 45 dB |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 2 Tonne
₹ 18000 / Tonne Get Latest Price
| Tonnage | 11 Ton |
| Star Rating | Inverter No Star |
| Inverter Type | Non Inverter |
| Phase | Three Phase |
| Air Flow | 4400 |
| Refrigerant | R410A |
| Mounting Type | Ceiling Concealed |
| Application Area | Restaurant, Hotel, Showroom, Hospital, Office, Home |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Tonnage | HP |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Inverter Type | Inverter |
| Air Flow | 800 CFM |
| Refrigerant | R410A |
| Application | Showroom, Restaurant, Hospital, Home, Office, Hotel, Shop |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Cooling Only Or Hot And Cold | Hot And Cold |
| Country Of Origin | Japan |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sachin Kumar (CEO)
Universal Industrial Services
F-64, Plot No F-26, F/F Kh No-4,Gali No.-3, Shiv Vihar,Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India