Wholesale Trader of a wide range of products which include tower ac 2 ton, blue star vc36gatur3 tower ac, 3 ton, 2 ton tower ac, 4 ton tower ac, voltas tower ac and floor standing ac.
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Material | Copper |
| Inverter Technology | Yes |
| Tower AC Type | Inverter |
| Capacity | MANESAR |
₹ 103500 / Piece Get Latest Price
| Tonnage | 3 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| Brand | Blue Star |
| Model Name/Number | VC36GATUR3 |
| Auto Restart | Yes |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 64000 / Piece Get Latest Price
| Star Rating | 5 Star |
| Brand | Voltas |
| Refrigerant | R410 |
| Auto Restart | Yes |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 1 ton |
₹ 112000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 4 ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Brand | Voltas |
| Auto Restart | Yes |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Tonnage | 4 Ton |
| Star Rating | 1 Star |
| Compressor Type | Fixed Speed |
| Cooling Capacity | 48000 Btu/hr |
| Power Supply | 380-415 V 3 Ph 50 Hz |
| Refrigerant | R410A |
| Application Area | Server Room, Restaurant, Banquet Hall, Showroom, Industrial, Office, Shop |
| Air Flow | 2000 CFM |
| Operating Mode | Hot & Cold |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 1 Star |
| Brand | Blue Star |
| Type | Non Inverter |
| Power Supply | 230 V 1 Phase 50 Hz |
| Refrigerant | R410A |
| Cooling Capacity | 22000 Btu/hr |
| Application Area | Restaurant, Office, Banquet Hall, Hospital, Shop, Home, Showroom |
| Air Flow | 900 CFM |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sachin Kumar (CEO)
Universal Industrial Services
F-64, Plot No F-26, F/F Kh No-4,Gali No.-3, Shiv Vihar,Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India