Providing you the best range of voltas ductable ac, 2 ton toshiba split air conditioners and hitachi ductable air conditioners with effective & timely delivery.
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Refrigerant | R-22 |
| Compressor Type | Rotary DC inverter |
| Usage/Application | Home, Office and Hotel |
| Brand | Voltas |
| Coil Material | Copper |
| Warranty | 1+9 Year |
| Color | White |
| Sound Level | 46 db |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Weight | 27.9 g |
| Operating Current | 6.5 A |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 43000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Ton |
| Type | Split AC |
| Brand | Toshiba |
| Star Rating | 5 Star |
| Coil Material | Copper |
| Energy Efficiency Ratio | 2.1 |
| Usage/Application | Home, Office and Hotel |
| Additional Refrigerant | R410A |
| Auto Swing | Yes |
| Auto Sleep | Yes |
| Connecting Pipe Length | 5 m |
| Anti-Bacterial Filter | Yes |
| Auto Restart | Yes |
₹ 103000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Series | Senpai 3200FL |
| Indoor Unit Dimension | 3 Star |
| Compressor Type | Tropical Rotary |
| Rated ISEER | 3.85 |
| Refrigerant | R410a |
| Model Name/Number | RAS.B312PCAIBA |
| Fan Speed | 5 |
| Noise Level (dB) | 36 |
| Air Flow (CFM) | 400 CFM |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sachin Kumar (CEO)
Universal Industrial Services
F-64, Plot No F-26, F/F Kh No-4,Gali No.-3, Shiv Vihar,Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India