Providing you the best range of toushi hitachi duct ac, blue star duct ac, ceiling concealed ductable ac units, hitachi duct ac 5.5 tr, blue star duct ac 8.75 ton and eco hitachi duct ac with effective & timely delivery.
₹ 19000 / Tonne Get Latest Price
| Capacity | 5.5 TR |
| Star Rating | 5 Star |
| Brand | HItachi |
| Model Name/Number | Toushi |
| Color | White |
| Remote Control | Wireless |
| Material | GI Sheet |
| Automation Grade | Semi - Automatic |
| Usage/Application | Home, Commercial Building, Restaurant |
| Wired Controller | No |
₹ 16000 / Tonne Get Latest Price
| Star Rating | 5 Star |
| Brand | Blue Star |
| Inverter Technology | Yes |
| Color | White |
| Material | Iron |
| Usage/Application | Home |
| Wired Controller | Yes |
| Capacity | 11 Ton |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25000 / Tonne Get Latest Price
| Star Rating | 4 Star |
| Tonnage | 3 Ton |
| Brand | Daikin |
| Inverter Technology | Yes |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Restaurant |
| Wired Controller | Yes |
₹ 98000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5.5 TR |
| Brand | Hitachi |
| Star Rating | 5 Star |
| Color | White |
| Material | GI Sheet |
| Usage/Application | Home, Commercial Building, Restaurant |
| Wired Controller | No |
₹ 136000 / Piece Get Latest Price
| Star Rating | 4 Star |
| Brand | Blue Star |
| Inverter Technology | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Color | Off White |
| Material | GI Sheet |
| Usage/Application | Home, Commercial Building, Restaurant |
₹ 102500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5.5 TR |
| Brand | Hitachi |
| Star Rating | 5 Star |
| Model Name/Number | Eco |
| Color | White |
| Automation Grade | Semi - Automatic |
| Usage/Application | Home, Commercial Building, Restaurant |
| Wired Controller | No |
₹ 61500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| Brand | Blue Star |
| Packaging Type | Box |
| Color | Grey |
| Material | GI Sheet |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Restaurant, Commercial Building, Home |
| Wired Controller | No |
₹ 15000 / Tonne Get Latest Price
| Capacity | 7 kW |
| Brand | Carrier |
| Star Rating | 5 Star |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Material | GI Sheet |
₹ 16500 / Tonne Get Latest Price
| Star Rating | 4 Star |
| Auto Swing | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Type | Ceiling Ductable AC |
₹ 18500 / Tonne Get Latest Price
| Star Rating | 4 Star |
| Tonnage | 2 Ton |
| Brand | Toshiba |
| Inverter Technology | Yes |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Home |
| Wired Controller | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 97500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Voltas |
| Star Rating | 5 Star |
| Inverter Technology | No |
| Phase | 1 Phase |
| Color | White |
| Material | Iron |
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 5.5 Ton |
₹ 16000 / Tonne Get Latest Price
| Brand | Hitachi |
| Star Rating | 5 Star |
| Inverter Technology | Yes |
| Tonnage | 2 Ton |
| Color | White |
| Material | Iron |
| Usage/Application | Home |
| Wired Controller | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5.3 kW |
| Brand | Carrier |
| Star Rating | 5 Star |
| Usage/Application | Office, Restaurant , Etc. |
| Color | White |
| Material | GI Sheet |
| Shape | Rectangular |
₹ 97000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5.3 kW |
| Star Rating | 4 Star |
| Brand | Carrier |
| Usage/Application | Industrial, Office, Etc. |
| Color | White |
| Material | GI Sheet |
₹ 17500 / Tonne Get Latest Price
| Capacity | 5.3 kW |
| Star Rating | 5 Star |
| Tonnage | 2 Ton |
| Brand | Carrier |
| Inverter Technology | Yes |
| Usage/Application | Home |
Sachin Kumar (CEO)
Universal Industrial Services
F-64, Plot No F-26, F/F Kh No-4,Gali No.-3, Shiv Vihar,Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India